آموزش درست کردن سالسا لقمه غذای مکزیکی

fo1163

می خواهیم به شما دوستان یک غذای خارجی که به نام پیتزا گیاهی نیز معروف است همراه ما باشید با آموزش درست کردن سالسا لقمه غذای مکزیکی در ادامه مطلب .


آموزش درست کردن سالسا لقمه غذای مکزیکی مواد لازم:

 آرد  ۱۵۰ گرم
 آرد ذرت  ۵۰ گرم
 زرده تخم‌مرغ  ۲عدد
 شیر  نصف پیمانه
 روغن زیتون  ۵۰ گرم
نمک، فلفل و زعفران به میزان لازم
پوره لوبیا قرمز یک پیمانه
روغن زیتون ۲ قاشق سوپ‌خوری
پیاز نگینی یک قاشق سوپ‌خوری
سیر یک عدد
پیاز نواری نصف پیمانه
آووکادو نصف پیمانه
گوجه‌فرنگی نصف پیمانه
گشنیز برای تزئین

آموزش درست کردن سالسا لقمه غذای مکزیکی :
زرده ‌را به همراه شیر ولرم و روغن زیتون مخلوط کنید. آرد، نمک و فلفل به آن اضافه کنید و این مخلوط را به خوبی هم بزنید تا خمیری یکدست آماده شود. خمیری که آماده می‌شود نباید حالت چسبندگی داشته باشد، بنابراین می‌توانید تا جایی که نیاز است به آن آرد اضافه کنید.
سپس خمیر را روی سطح صاف و آردپاشی شده باز کنید و با قالبی گرد یا یک نعلبکی بزرگ آن را قالب بزنید و درون سینی فر که کاغذ روغنی قرار دادید، بگذارید.
سینی را درون فر که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه گرم کرده‌اید به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قرار دهید تا نان‌ها برشته شوند، سپس آنها را از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شوند.

آموزش درست کردن سالسا لقمه غذای مکزیکی مواد سالسا
پیاز نگینی شده و سیر را درون روغن زیتون تف دهید تا رنگ آن تغییر کند. سپس لوبیا قرمزی را که به مدت ۶ تا ۷ ساعت در آب خیس کرده‌اید، با کمک میکسر پوره کنید و آن را با نمک و فلفل و دارچین به مواد قبلی اضافه کنید، پس از آماده شدن این مواد را روی نان بمالید. در مرحله آخر پیاز، آووکادو و گوجه‌فرنگی را روی پوره بزنید و آن را با جعفری تزئین کنید.

fo1163

آموزش درست کردن سالسا لقمه غذای مکزیکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *